Науково-технічний центр "ВІРІА- Ltd"  
           I-й Український центр МАВ-діагностики

                   (044) 332-05-42     info@viria.com.ua

 
Головна МАВ-діагностика РФ-аналіз крові Продукція МАВ та тварини Контакти
МАВ та тварини

Мікроелементний аналіз шерсті.

 

Більшість хвороб наших домашніх тварин пов'язана з недостатнім надходженням та вмістом в організмі макро- та мікроелементів. Тьмяний колір шерсті, часте линяння, слабкі суглоби, зв'язки, рихла тканина кісток, підвищена збудливість та втома, зміни апетиту, алергічні реакції, дерматити, ослаблений імунітет - ось, далеко неповний, перелік проблем, пов'язаних з дисбалансом елементного складу організму, тобто порушенням мінерального обміну.

Макро- та мікроелементи входять до складу тканин, ферментів, вітамінів, стимулюють процеси росту, приймають участь у передачі нервових імпульсів, регуляції обміну речовин, водно-сольвого обміну, впливають на імунітет. Вони знаходяться у постійній взаємодії між собою, в одних випадках конкуруючи, а в інших "допомагаючи" один одному. Тому баланс елементного складу організму дуже важливий. І тварина, і людина, отримуючи хімічні елементи із зовнішнього середовища, знаходяться в постійній залежності від складу їжі, води, повітря. Нераціональне харчування - одна з основних причин дисбалансу макро- та мікроелементів.

 

 


Нераціональне та неякісне харчування в результаті обертається проблемами із здоров'ям. Для того, щоб визначити тип харчування вашої тварини, дізнатися які вітаміни та мінеральні речовини повинні бути присутніми в її раціоні, необхідно проконсультуватися у ветеринарного лікаря. Тут велику послугу може надати елементний аналіз шерсті. Згідно сучасним уявленням, кількісний вміст макро- та мікроелементів у шерсті тварини відображає елементний статус організму в цілому, є наглядним показником мінерального обміну, індикатором здоров'я.

 

 

Власник тварини може зістригти або вичесати невеликий пучечок шерсті із загривка тварини та здати його на аналіз балансу мікроелементів.

 

 

В лабораторних умовах після попередньої обробки проби буде проведено визначення більш ніж 18 макро- та мікроелементів за допомогою рентгено-флуоресцентного аналізу.

Результати аналізу, обробленоні за допомогою спеціальної комп'ютерної програми, будуть представляти собою: звіт кількісного співвідношення 18 макро - та мікроелементів, який відображає стан елементного балансу в організмі; перелік знайдених відхилень; рекомендації щодо харчування; призначення спеціальних харчових добавок та препаратів; детальний опис макро- та мікроелементів; дані про вміст макро- та мікроелементів у продуктах харчування.

 

 

Спираючись на дані та рекомендації, отримані в результаті проведення аналізу, можна розробити строго індивідуальний варіант харчування вашої тварини. З'ясувати перелік необхідних їй біологічно активних харчових добавок, що містять ті чи інші макро - та мікроелементи, спосіб їх вживання та дозування.

 

Майже усі спеціалізовані продукти харчування для домашніх тварин містять набір "необхідних вітамінів та мінеральних речовин", на етикетці або упаковці завжди представлено їх повний перелік та кількісний вміст. Необхідно відзначити, що вітамінні та мінеральні компоненти у корм додають на основі розробок ветеринарних лікарів-дієтологів з врахування потреби у них " середньостатичного" представника даного виду. Додамо, що якісні продукти завжди мають спеціалізацію, яка враховує вік та фізіологічний стан тварини, високу харчову та біологічну цінність.

Мікроелементи, що входять до їх складу у вигляді хелатних сполук, здатні легко засвоюватися організмом. Але сам набір макро- та мікроелементів у кормі стандартний: кальцій, залізо, марганець, магній, мідь, цинк та інші. Чи може даний набір елементів задовольнити потреби саме вашої тварини?

 

 

Адже кожна тварина має свої індивідуальні особливості обміну речовин (у тому ж числі мінерального). " Елементний портрет" будь-якого представника даного виду, статі, віку має свої характерні риси. Тому для того, щоб харчування дійсно було збалансованим, необхідно і корм, і мінеральні добавки підбирати з врахуванням особливостей мінерального обміну організму тварини.

 

 

Якщо елементний аналіз зробити у ранньому віці, можна уникнути можливих помилок у виборі раціону та запобігти хворобам, що провокуються неправильним харчуванням.

 

Дорослій тварині можна відкоригувати виявлений елементний дисбаланс строго дозованим вживанням спеціальних біологічно активних харчових добавок і, таким чином, допомогти організму найбільш ефективно боротися з недугами.

 

 

 

 

Своєчасне звернення з приводу елементного аналізу допоможе закласти основу правильного харчування вашої тварини та забезпечити її здоров'ям на довгі роки. Сьогодні в НТЦ «Віріа» можна зробити мікроелементний аналіз шерсті собак, котів та коней.

 

 

Консультація ветеринарного лікаря за результатами мікроелементного аналізу: Корх Ольга Леонідівна, тел., 233-89-86.

 


Головна МАВ-діагностика РФ-аналіз крові Продукція МАВ та тварини Контакти
All Rights Reserved STC 'VIRIA'.